Powiększanie piersi

Wybór cięcia

Powiększenie piersi wykonywane jest zazwyczaj poprzez wykonanie cięcia w jednym z trzech typowych miejsc: wokół brodawki, wzdłuż fałdu pod piersią lub pod pachą.

Cięcie wokół brodawki

Taki rodzaj nacięcia pozwala na lepsze zamaskowanie blizny pooperacyjnej. Jednak może powodować pewne trudności w karmieniu piersią.

Cięcie wzdłuż fałdu piersiowego

To najbardziej popularne cięcie pozwala, ukryć bliznę pod piersią.

Cięcie pod pachą

Ten rodzaj cięcia jest bardziej widoczny, może jednak być dobrym rozwiązaniem dla kobiet, które nie chcą mieć żadnych blizn na piersiach.

Twój lekarz szczegółowo wyjaśni Ci każdy sposób cięcia. Pomoże również wybrać taki, który jest najlepszy dla Ciebie.

Powiększanie piersi

Umieszczenie implantu

W czasie zabiegu powiększania piersi implanty mogą być umieszczone zarówno pod mięśniem na klatce piersiowej, jak i pod gruczołem.

Umieszczenie pod mięśniem

Może zmniejszyć szansę wyczuwania implantu przez skórę oraz pozwala zredukować możliwość stwardnienia tkanki otaczającej implanty. Łatwiejsze jest również wykonanie badań mammograficznych.

Możliwą wadą takiego umieszczenia implantu jest dłuższy czas zabiegu i rekonwalescencji.

Umieszczenie pod gruczołem

Umożliwia skrócenie czasu zabiegu i rekonwalescencji. Wadą takiego umieszczenia może być zauważalność krawędzi implantów poprzez skórę. W tym przypadku badanie mammograficzne może być utrudnione.

Miejsce umieszczenia implantu i wybór najlepszej dla Ciebie metody zabiegu jest jednym z tematów, które Twój lekarz może z Tobą omówić przed zabiegiem.

Porady ekspertów

Lekarze na co dzień stosujący implanty MENTOR
odpowiadają na najczęściej zadawane pytania Pacjentek.

Formularz kontaktowy

Wszelkie opinie i sugestie są dla nas bardzo cenne.

Klauzula informacyjna