REKONSTRUKCJA PIERSI

Rekonwalescencja

po rekonstrukcji piersi

Okres rekonwalescencji

Największe uczucie dyskomfortu występuje w ciągu pierwszych 24 do 72 godzin po operacji wszczepienia protezy. Pierś jest obrzęknięta i bardzo tkliwa.

Jakkolwiek okres powrotu do zdrowia jest różny u różnych kobiet, pacjentka powinna być w stanie podjąć na nowo lekką aktywność po około tygodniu. Należy poczekać co najmniej miesiąc przed powrotem do pełnej aktywności.

Ważną częścią okresu rekonwalescencji jest noszenie pooperacyjnego stanika lub uciskowej garderoby, która zapewnia specjalne podtrzymanie piersi. Lekarz opiekujący się pacjentką może mieć własne, dodatkowe sugestie na temat postępowania kobiety w okresie rekonwalescencji.

W przypadku wystąpienia jakichkolwiek problemów, po operacji wszczepienia protezy piersi, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Dotyczy to szczególnie objawów takich jak: wysoka gorączka, znaczny obrzęk piersi, wrażliwość na dotyk, bolesność, zaczerwienienie lub zaognienie.

Przykładowe wyniki rekonstrukcji

Jednoetapowa rekonstrukcja z zastosowaniem ekspandera/implantów

Zdjęcia dzięki uprzejmości dr Kay Young, San Francisko, CA oraz firmy Mentor.

Końcowy wynik dwuetapowej rekonstrukcji piersi z zastosowaniem ekspandera a następnie okrągłej protezy wypełnianej roztworem fizjologicznym soli firmy Mentor.

Zdjęcia dzięki uprzejmości dr Gary Talbots, Little Rock, Arkansas oraz firmy Mentor.

Formularz kontaktowy

Wszelkie opinie i sugestie są dla nas bardzo cenne.

Klauzula informacyjna