REKONSTRUKCJA PIERSI

Piersi po rekonstrukcji

Zabieg rekonstrukcji piersi jest zabiegiem refundowanym przez NFZ. Zobacz film i poznaj Pacjentki, które poddały się temu zabiegowi.

W naszym kraju wciąż świadomość, że możliwe jest operacyjne odtworzenie piersi, jest niewystarczająca. Tymczasem wiedza o tych operacjach może nie tylko złagodzić szok związany z okaleczeniem, ale też przyśpieszyć zgłaszanie się na leczenie onkologiczne. Skuteczne leczenie raka piersi wymaga najczęściej – niestety – wykonania amputacji (tzw. mastektomii). A przecież współczesna medycyna potrafi pomóc. Rozwój chirurgii rekonstrukcyjnej sprawił, że utraconą pierś można odtworzyć.

W Polsce dostępne są wszystkie możliwości rekonstrukcji piersi znane na świecie. Obecnie wiele kobiet poddanych zabiegowi mastektomii, dzięki nowoczesnej chirurgii i znakomitym implantom, może bezpiecznie poddać się zabiegowi odtworzenia utraconej piersi. Nowe techniki chirurgiczne, wśród nich jednoczasowa rekonstrukcja piersi, zapewniają bardzo dobre wyniki i osiągnięcie oczekiwanej zmiany wyglądu. Istnieje wiele możliwości rekonstrukcji piersi. Wybór metody zależy od wielu czynników m.in.: stanu zdrowia, budowy ciała, rozmiaru piersi.

Porady ekspertów

Lekarze na co dzień stosujący implanty MENTOR
odpowiadają na najczęściej zadawane pytania Pacjentek.

Formularz kontaktowy

Wszelkie opinie i sugestie są dla nas bardzo cenne.

Klauzula informacyjna