REKONSTRUKCJA PIERSI

Odzyskana kobiecość

Życie kobiety, która słyszy słowa „ma pani raka piersi” zmienia się na zawsze.

W jednej chwili przekracza granicę dzielącą świat chorych od świata zdrowych. Uczy się swojej choroby, metod jej leczenia.

Lekarze mówią jej o statystykach wyleczeń i nawrotów. Omawiają z nią ryzyko związane z wyborem metod leczenia. Nie mówią jej jak będzie się czuła, jak będzie wyglądała, jak ma radzić sobie w życiu po mastektomii. Dla kobiet tych jest to najtrudniejszy okres leczenia.

W ich głowach kłębią się przerażające myśli, pojawiają się pytania:

  • Jak będzie wyglądało moje życie po operacji?!!!
  • Czy jeszcze kiedykolwiek będę wyglądała normalnie?!!!
  • Czy przyjdzie dzień, w którym poczuję się dobrze?!!!
  • Czy kiedykolwiek będę czuła się seksownie?!!!

Na te pytania staramy się odpowiedzieć serią przepięknych fotografii amerykańskiej fotograf Terry Lorant. Kobiety na zdjęciach pokazują nam, że można żyć normalnie po tak okrutnej diagnozie. Demonstrują jak odzyskały swoje ciała i odbudowały swoje życia.

Projekt ten opowiada o czymś więcej niż o raku piersi. Ukazuje odnowę, elastyczność i realność. Pokazuje życie nie takie jakie chcemy żeby było ale takie jakim jest naprawdę.

Akcja „Odzyskana kobiecość”

Odzyskana kobiecość – spotkajcie kobiety, które zgodziły się podzielić sobą, swoimi rodzinami i historiami, aby już żadna z nas nie musiała być sama w czasie tego procesu. Nie tylko przetrwały ciężkie chwile ale są też świadectwem siły i piękna, które czeka po drugiej stronie.

Jesteśmy zaszczyceni, że możemy towarzyszyć im w tej podróży.

Formularz kontaktowy

Wszelkie opinie i sugestie są dla nas bardzo cenne.

Klauzula informacyjna