Powiększanie piersi

Anatomia piersi

Piersi są symbolem kobiecości, a ich wygląd jest bardzo indywidualny i zależy głównie od czynników genetycznych. 

Składają się głównie z tkanki tłuszczowej i łącznej. Pomiędzy tkanką tłuszczową i łączną znajduje się tkanka gruczołowa, która służy do produkcji mleka. Ta tkanka składa się z grudek gruczołowych o kształcie winogron, tak zwanych płatów, które są połączone z brodawką sutkową kanałami mlecznymi. Na końcu tych przewodów mlecznych są małe wybrzuszenia, nazywane „woreczkami mlekowymi”, posiadające funkcję pompowania podczas karmienia piersią.

Przez pierś przechodzą komórki nerwowe, naczynia krwionośne i limfatyczne. Kolejnym elementem piersi jest brodawka sutkowa, wraz z otoczką. Na skraju otoczki znajdują się gruczoły apokrynowe i łojowe, tak zwane gruczoły Montgomery’ego.

W skutek procesu starzenia, szczególnie po ciąży i menopauzie, tkanka piersiowa zmienia się znacznie, a stosunek tkanki tłuszczowej do tkanki łącznej i gruczołowej nie jest już taki sam. Podczas gdy w wieku młodzieńczym proporcja tkanki tłuszczowej do gruczołowej wynosi 1:2, w zaawansowanym wieku jest ona znacznie wyższa. 

Wewnątrz piersi znajdują się naczynia krwionośne, przewody mleczne, tłuszcz, gruczoł i nerwy czuciowe. Pod gruczołem znajduje się mięsień piersiowy większy, który jest dużym mięśniem uczestniczącym w ruchu ramienia.

  1. Mięsień piersiowy większy
  2. Mięsień piersiowy mniejszy
  3. Tkanka tłuszczowa
  4. Tkanka gruczołowa
  5. Przewody mleczne
  6. Brodawka i otoczka
  7. Tkanka miękka włóknista
  8. Żebra

Porady ekspertów

Lekarze na co dzień stosujący implanty MENTOR
odpowiadają na najczęściej zadawane pytania Pacjentek.

Formularz kontaktowy

Wszelkie opinie i sugestie są dla nas bardzo cenne.

Klauzula informacyjna